klerik - bratr...

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

karhias
Příspěvky: 66
Registrován: Stř 29. Črc 2009 15:13:01
Kontaktovat uživatele:

klerik - bratr...

Příspěvek od karhias »

Napadla mě postava duchovního řádu. Co myslíte? Jelikož mé šermířské schopnosti jsou prachbídné a přeci jen litery mi jsou milejší, než kdesi v dálce umírat za Jeho Císařské Veličenstvo; takže postava nebojová, ale budoucnost by mohla mít, nemyslíte?
Jméno ještě nemám, protože se obtížně shání faktické informace, ale byl by to klerik, takže pravděpodobně jáhen, dlící na právě dostavené Příbramské tvrzi Jeho Excelence Arcibiskupa Arnošta z Pardubic, protože hlavní duchovní správce tvrze odjel jakožto doprovod Jeho Excelence jedoucí na konkláve do Říma, byť nevysvěcený kněz, přesto spolehlivý, byl zanechán na tvrzi aby ji po dobu nepřítomnosti spravoval duchovně a při tom se připravoval na svátost kněžství.
To s doprovodem Jeho Excelence je blud z mé hlavy, ale nemuselo by to být až tak nereálné, ne?
Co říkáte na postavu takového formátu? Přemýšlím, jestli by byla řádová, nebo ji nechat takřkajíc "knězem na volné noze". To se ještě uvidí.
Confitemini Domino, quoniam bonus, quoniam in sæculum misericordia ejus.
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od richardrg »

No takové postavy se v pohodě uživí, ale chce to aby si měl dostatek informací, než se do něčeho pustíš.
Podle mých chabýh informací by si vzdělání získal v klášteře a ten vždy patřil nějakému řádu, ale etuším jestli byla povinnost do toho řádu vstoupit.
V tomto by ti poradil KOHO - Bratr Bohuslav. Najdi si ho a vyzpovídej.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od maser »

Karhias: směle do toho. Duchovních postav je pramálo a využití pro ně určitě bude.

Jo a KOHA najdeš nejrychleji asi tady: http://www.viaboemia.com/uvod.htm
silva-nortica.blog.cz
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od Zdeslav »

Ano ano, ano. Nebojovou duchovní postavu potřebujeme jako sůl! Vždyť žijeme dosud jako bludné ovce! Není, kdo by nám dával požehnání či rozhřešení!

A navíc jsem Příbramák :)

Doporučuju zajít do příbramského archivu a zeptat se na nějaký sborník, kde by se psalo o Arcibiskupské správě Příbrami. A pokud si to dobře vybavuju, tak nějaká listina s jeho pečetí je tam taky uložená. Už si ale nepamatuju čeho se týkala, i když mi určitě prošla rukama.
A nebo, pokud máš dost času, tak si projdi pražský oblastní archiv a poptej se na Arnoštovy listiny, nebo korespondenci. Na příbrami vydal minilálně dvě a další se k ní mohou vztahovat.

Problém je jen v tom, že pokud bys s námi chtěl na akce, asi bys nějak musel vysvětlovat proč jsi tak daleko od domova. Tady bys to měl jako potulný klerik, nebo osobní kaplan nějakého pána o dost jednodušší.

Jinak být tebou bych si nějaký řád vybral. Bude se ti ta postava lépe hrát, když budeš znát konkrétní řeholi.
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od maser »

Jo a ještě- k Arnoštovi vyšlo tohle: http://www.beletrie.eu/knihy-historie/o ... dubic.html
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od Pohrobek »

NO a kdyz jsem u nas v byvale skupine nadhodil, ze bych delal kneze... tak se mi vssmali a at si radeji vezmu mec......
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od maser »

Pohrobek napsal:NO a kdyz jsem u nas v byvale skupine nadhodil, ze bych delal kneze... tak se mi vssmali a at si radeji vezmu mec......
To o nich dost vypovídá :roll:
silva-nortica.blog.cz
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od richardrg »

Myslím že zběhlý kněz, který se potlouká po Čechách a živí se příležitostným sepisováním listin by nebyla špatná postava.
Co se týče kněžských povinností obávám se, že si jednotliví faráři dobře hlídali svá obročí....
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od Zdeslav »

Pohrobek napsal:NO a kdyz jsem u nas v byvale skupine nadhodil, ze bych delal kneze... tak se mi vssmali a at si radeji vezmu mec......
No jasně. Hlavně všichni jedenapůli, pexeso a hurá do první řady, co?

V tom "drsném středověku" byli přece všichni "rytíři", ne?
A meč? To byl přece všudypřítomný středověký nástroj, který měl každý vidlák ve stodole a ve volných chvílích na něm opíkal buřty.

Některé "dobré rady" je občas možná lépe neposlouchat ;)
Nezabud hrr!
karhias
Příspěvky: 66
Registrován: Stř 29. Črc 2009 15:13:01
Kontaktovat uživatele:

Re: klerik - bratr...

Příspěvek od karhias »

Podívám se do městského archivu, tam určitě něco bude, ale o duchovních postavách se nikde moc nepíše, pokud nebyly echt významné. Možná by mohlo něco kápnout z archivů na Svaté Hoře, sice tam nepustí každého, ale mohlo by to vyjít... a máme něco i doma, co se týče této literatury...
Jinak mám zálusk na jednu knížku co popisuje řády v Čechách v té době, tak by to mohlo pomoci. Myslím, že prim mají Benediktini a Františkáni, i když, nevím přesně jesli i u nás... to se zjistí... no bude to docela práce, hlavně co se oblečení týče; to naštěstí zůstává více méně stejné už nějaký ten pátek:D
Confitemini Domino, quoniam bonus, quoniam in sæculum misericordia ejus.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů