Korouhev

Informace o projektu, výstrojní podmínky, karlovské akce
Jitka z Řepice
Příspěvky: 22
Registrován: Út 01. Zář 2009 9:31:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Jitka z Řepice »

Já měla tu čest s Humbrolkami. Ničím jsem je neředila a nanášela na barvené hedvábí přímo z plechovčičky. Výsledek mě mile překvapil. No a jak závoj slouží, to by vám mohl povědět pan Jiří z Holohlav.
Naposledy upravil(a) Jitka z Řepice dne Út 13. Říj 2009 11:46:51, celkem upraveno 1 x.
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Pavel na Besednici »

mikey.88 napsal:Výšivka, nebo malba doplněná výšivkou. Třeba zlaté konturování či vzory.
Myslím, že se rýsuje to co píše mikey. Malba doplněná konturováním(výšivkou) +samozřejmě "olemování" celého praporce.
Nicméně chybí mi tu hlas Zdeslava a masera. Co oni na to?
Co se nerozvíjí, umírá!
Avátar uživatele
kure
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 519
Registrován: Út 09. Pro 2008 22:17:29
Místo/Bydliště: Třinec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od kure »

Jitka: Humbrolky určitě ředit minimálně na modely jinak dělají až moc tlustou vrstvu. Jinak jak mysléte žeby šly použít lihové barvy? Aspoň u modelů s emi nejlíp děláš s Tamyiáckými lihovkami, minimálně nesmrdí, a dají se celkem dobře ředit a antírat a rychle schnou. A když je ředíte lékárenským lihem tak příjemně voní :-D
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Maršálek »

kure napsal:Jitka: Humbrolky určitě ředit minimálně na modely jinak dělají až moc tlustou vrstvu. Jinak jak mysléte žeby šly použít lihové barvy? Aspoň u modelů s emi nejlíp děláš s Tamyiáckými lihovkami, minimálně nesmrdí, a dají se celkem dobře ředit a antírat a rychle schnou. A když je ředíte lékárenským lihem tak příjemně voní :-D

Když je rozředíš, tak se budou v látce naopak rozpíjet, proto to malujeme skoro suchým štetcem ;) Schne to v reálném čase, tedy do cca 15 min. U hedvábí a saténů se "vlas" látky nasytí takřka okamžitě, takže spotřeba barvy je velmi malá a látka si zachová své vlastnosti co do ohebnosti (praporce krásně vlají, řasí se a mimo pole je mám doma stočené v tubusu).

Líh mi v jednom případě rozpouštěl původní barvu saténu (maloval jsem korouhev Lipému a potřeboval jsem retušovat, což se nepovedlo - udělalo to světlý flíček ve žlutém saténu).
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Zdeslav »

Jsem pro použití osvěčených, třebaže syntetických barev.

S těmi rozměry to musíme promyslet vzhedem k ratišti, abychom pak nemuseli krátit, nebo aby to zase na druhou stranu nepůsobilo trapně.
Nezabud hrr!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Zdeslav napsal:S těmi rozměry to musíme promyslet vzhedem k ratišti, abychom pak nemuseli krátit, nebo aby to zase na druhou stranu nepůsobilo trapně.
Přesně! Takže já nastřelím délku ratiště na 2,5 metru. Protože skutečně od toho se to odvíjí.
Souhlasíte nebo jaké jsou vaše návrhy? Má to ratiště být delší nebo kratší?
Co se nerozvíjí, umírá!
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Kordulka »

Já se ještě vrátím k tomu "vyšprajcování" korouhve drátem. Věřím, že se to leckomu nepozdává, ale jsou tu dva aspekty, které by asi bylo dobře vzít na vědomí a ještě promyslet:
1) V Čechách vítr moc nefouká. A protože nemáme koně, bude muset korouhevník dost často trávit dost času máváním korouhví, aby vůbec byla vidět.
2) Pokud se korouhevník nebude muset starat o manuální třepotání korouhví a bude moci ji mít zavěšenou v závěsu, zbude mu jedna ruka pro případnou obranu. To také není, myslím si, k zahození.
Drslav
Příspěvky: 14
Registrován: Po 29. Zář 2008 22:38:26
Místo/Bydliště: Pzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Drslav »

Proč proboha drátem?? :roll:
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Kordulka »

Drslav napsal:Proč proboha drátem?? :roll:
Aby držela tvar i v úplném bezvětří a byla tak vidět.
Ten drát či tyčka (nejspíš bude mít i nějaký odborný název) se zasunuje do horní části korouhve a háčkem se přichycuje na žerď.
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Korouhev

Příspěvek od Maršálek »

myslím že Drslav nezpochybňuje vyztužení horní části týblem, ale to pojetí drátem ;)

osobně jsem pro týblo, byť už nám ho v poli párkát přesekli a drát by se jenom ohnul
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů