Vervilles

Moderátor: Sovinec

Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Mahy.
Záleží na průměru,mám takové železné na šlapu ,průměr asi 5Omm.
Pak mám na lebce ty trubičky/mají vidět sevření - asi jsou vyklepané a stočené/,každá na 4 nýtky,ale nevidím na to ,jen hmatám a párat nebudu.Dělal to J.Klepač.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od mahy »

Pane Jiří průměr je 7mm což je myslím dostačující.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od maser »

Mahy: Dneska jsem na ně koukal v železářství (a v pravdě jich pár koupil na pokusy :) ). Tvarově to ve skutečnosti vypadá líp než těch fotkách. ALE- nožka je moc krátká. Když si vezmeš, že to musí projít kůží, plechem přilby, podložkou a ještě roznýtovat konec, tak to nemůže klapnout. Maximálně kdyby tu kůži držel jen ten provlečený provázek, tím by se milimetry nahnaly, nebo odbrousit kousek hlavičky zespodu.
Jak to budeš řešit ty?
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od mahy »

Počkej počkej to nemůže být jak píšeš! Ty musíš tu nožku v tom silnějším válečku provrtat-ideální je, páč to má 7mm, klidně 4-5mm vrták. Potom tu nožku vezmeš a tím slabším koncem to strčíš do díry na přilbě a konec toho dříku roznýtuješ(tady je tedy potřeba zkrátit ten dřík aby jsi neměl moc velikou část na rozklepávání. Takže na přilbě budeš mít ten 7mm váleček s dírou na který pověsíš závěs a protáhneš skrz tu díru provázek.

V podstatě to je toto, ale s kulatou horní částí. Popř. můžeš ten širší váleček zkusit zploštit kladivem.
Obrázek
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od maser »

Asi jsem to napsal blbě. To že to musím navrtat vím, jen jsem si to představoval tak, že budu mít tu kůži uchycenou i samotným vervillem a provázek to jistí (na obrázku č. 1, nebo druhý obrázek s přilbou z Coburgu). To co myslíš ty je na obrázku č. 2 a je to také možné, ale drží to jen ten provázek.
Nikdy jsem originál šlapu nedržel v ruce, proto si nejsem jist a ptám se. Podle forografií přileb co mám v archívu jsou možné obě verze, mě ale zaujala ta první, proto ta zvědavost :)
Přílohy
vervill.JPG
vervill.JPG (12.2 KiB) Zobrazeno 5816 x
normal_13589_a~0.jpg
normal_13589_a~0.jpg (39.41 KiB) Zobrazeno 5816 x
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od mahy »

No jo, ale pokud to bude jak obr. 1 pak ten závěs nepůjde sundat a provázek tam pozbývá smysl. Podle mne to má být jako na obr. 2 aby šel závěs v případě potřeby sundat. A tak to je i na té přilbě- vervailes je tam napevno a na něj se podle obr. 2 nandává závěs.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od maser »

Asi máš pravdu. Přemýšlel jsem o tom tak, až jsem to překombinoval.
Zkoušel jsi to už na přilbě? Já se k tomu dostanu až o víkendu.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od mahy »

Já už mám na přilbě ten první model-tu trubičku. Až bude hotovej komplet závěs tak to sem hodím na čučku :D
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Pike
Příspěvky: 151
Registrován: Út 20. Led 2009 8:02:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od Pike »

Správně je určitě verze 2, aby byl závěs, jak říká jeden můj kamarád, "odundací a zastamdací". ;) Kdyby tam měl být daný na pevno, tak by se to řešilo určitě úplně jinak.
A když nýtuješ plech, tak už tam nemusíš dávat podložku.
Tu ora, tu protege, tu labora!
http://www.arxbona.cz
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vervilles

Příspěvek od maser »

Pike napsal:A když nýtuješ plech, tak už tam nemusíš dávat podložku.
Z toho jsem kapku rozpačitý, jak to myslíš? Já rozklepávám vždy nohu nýtu.
silva-nortica.blog.cz
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti