Karel IV. - rodokmen

Moderátor: Zdeslav

Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Milí přátelé,

z důvodu své historické nedostatečnosti se domnívám, že by tu někde mohlo být něco jako přehledný rodokmen Karla IV.
Na internetu jsem našel dva, ale ani jeden se mi úplně nelíbí. Obrázek co je přiložen níže je:
a) špatně čitelný
b) nepostihuje např. druhé manželství Jana Lucemburského.

Textový rodokmen, odkaz zde: http://rodokmen.safarikovi.org/karel.iv/index.htm
se mi zdá velmi zajímavý, ale pro mně značně nepřehledný.

Pro svojí potřebu jsem si vytvořil rodokmen(něco jako na níže přiloženém obrázku), kde je Jan Lucemburský a obě jeho manželky, jeho rodiče a rodiče Elišky Přemyslovny, všechny děti Jana Lucemburského(legitimní), Všechny manželky Karla IV. a všechny jeho děti. To by měl být myslím základ rodokmenu, který by měl splňovat následující požadavky:
-být umístěný někde na webu s možností volného náhledu(ale už ne volné úpravy)
-možnost rozšiřovat a doplňovat podrobnosti ze života jednotlivých osob a další vazby

Spolu s některým z adminů, nebo i sám, se rád ujmu správy takového rodokmenu, který by mohl být takovým kolektivním dílem Karlovců.
Takže vás se ptám co tomu říkáte a znáte program, který splňoval tyto požadavky? Případně dodejte požadavky další.
Přílohy
karel_IV_.jpg
karel_IV_.jpg (52.21 KiB) Zobrazeno 34936 x
Co se nerozvíjí, umírá!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Milí přátelé,

podařilo se mi sehnat profesionálně zpracovaný rodokmen Karla IV. Takhle si to představuji a možná, že můj návrh výše by tím mohl padnout. Nicméně stále dávám k úvaze, jestli byste nechtěli někde shromažďovat podrobnosti k jednotlivým členům Karlovy rodiny. Myslel jsem to formou ať už krátkých příspěvků nebo odkazů na články na internetu.

Teď k tomu rodokmenu. Jmenuje se ro rozrod, vývod, sourozenci. První dva nevím co přesně znamená, nezabývám se geneaologií, sourozenci jsou jasní. Dávám to sem v úplné velikosti, aby to bylo dobře čitelné, a mohli jste si to stáhnout, kdo budete mít zájem, i když vím, že je to moc velké. Dočasná úložiště na internetu jsou v tomhle případě k ničemu.
Přílohy
KarelIV_sourozenci.jpg
KarelIV_sourozenci.jpg (51 KiB) Zobrazeno 34897 x
KarelIV_vyvod.jpg
KarelIV_vyvod.jpg (344.2 KiB) Zobrazeno 34899 x
KarelIV_rozrod.jpg
KarelIV_rozrod.jpg (123.31 KiB) Zobrazeno 34894 x
Co se nerozvíjí, umírá!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Myslím, že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Jak by se v tom kdo orientoval. Moje představa byla, že někde na netu visel rodokmen, něco jako rozrod a kdyby někdo klinul na jednotlivé okénko, otevřela by se mu další stránka, kde by byl základní článek o tom kterém dotyčném + odkazy na další intenetové stránky obsahující další informace. Ale myslím, že rodokmen stačí a další si může zjistit každý zájemce sám...
Co se nerozvíjí, umírá!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od mikey.88 »

Takže zde přináším svoji hotovou práci s obsahem blízkých příbuzných Karla IV. Jsem omezen počtem osob, takže se nedočkáte sv. Ludmily či sv. Václava. Na druhou stranu se dozvíte širší souvislosti s vývojem evropské monarchie. U některých osob jsem musel rezignovat na počet potomků a dalších rodinných vztahů, ale jedná se o osoby mimo naší časovou sféru, takže to snad nebude moc vadit. Doufám, že vás má práce potěší :)
EDIT Bahnak: smazán nefunkční odkaz

PS: Pro případné další publikování tohoto odkazu na netu prosm o napsání autora ;) Thanks
Naposledy upravil(a) mikey.88 dne Pá 22. Led 2010 18:35:05, celkem upraveno 4 x.
Obrázek
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Právě mi spadla čelist! :o Zírám! :shock: Úžasné :!:
Co se nerozvíjí, umírá!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od mikey.88 »

Ještě doplním o dokument potomků k osobě Karla IV. Je to z genealogického programu, takže se tam občas objeví anglické výrazi či nesedí skloňování. Omluvte prosím tyto nedostatky ;)

http://uloz.to/2825046/potomci-karlaiv.htm
Obrázek
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Mikey promine, ale získal jsem další rodokmeny Karla IV. A protože věřím, že nejen mne zajímají, tak pro zajímavost přidávám.
Přílohy
rodokmen_karel.jpg
rodokmen_karel.jpg (310.29 KiB) Zobrazeno 26991 x
Co se nerozvíjí, umírá!
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od Pavel na Besednici »

A ještě jeden zajímavý rodokmen. Od knížete Bořivoje.
Přílohy
rodokmen_borivoj.jpg
rodokmen_borivoj.jpg (309.6 KiB) Zobrazeno 26989 x
Co se nerozvíjí, umírá!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od mikey.88 »

V pohodě :) Ale trošku nepřehledné. Nicméně na Karlovy předky mi nezbylo moc místa takže se to hodí ;) Já využívám (sám se divím) ten svůj, neboť ke Kavkovi je to nutnost :lol: Karel a jeho doba i politika je jedna velká telenovela :lol:
Obrázek
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Karel IV. - rodokmen

Příspěvek od Divous »

Jan Lucemburský měl s ELiškou Přemyslovnou 7 dětí? To jsem nevěděl, nevím proč jsem se domníval, že tito manželé se moc nemuseli...
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti