Kompletní zbroje - ukázky

Moderátor: maser

Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od mahy »

To je potažené? Mě to přijde jako pomalované :o
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od Klinštejn »

Tomu neverim, ze je to pomalovane :D Ten mladas jo.. ale ten staroch.. me to prijde jako nejaky brokat.. A jestli je to teda pomalovane.. jako nevidim detaily.. ale jestli jo, tak RESPECT!

Nicmene.. delalo se to za nas nebo ne? ..to potahovani?
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od mahy »

Kyrysy se potahovali drahými látkami, ale pokud se potahovala celá zbroj? To nevím, ale myslím, že by se to odřelo na lamelách, kloubech atd. Nicméně podle mne to opravdu je malované či imitace zdobení zlatem a leptání. Jinak ta zbroj je divná- nebejt toho zdobení tak je to okap.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
noxter
Příspěvky: 262
Registrován: Stř 08. Črc 2009 18:04:57
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od noxter »

Klinštejn: Bude to nějaká imitace leptání, cizelování atd. od toho 16. stol. je toto zdobení běžné (např.: http://www.flickr.com/photos/roelipilam ... 235107252/ ), jinak to jsou opravu okapy které tvarově vůbec neodpovídají......... jak říká mahy zdobně se potahovaly přední pláty, případně později helmy, ale o potažené celé zbroji nevím a myslím si že by to byla taková rarita, která by se hned proflákla.
Kordulka
Příspěvky: 1633
Registrován: Út 20. Led 2009 20:46:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od Kordulka »

To je pan Jindřich z Lipé a jeho zbroj je, tuším, leptaná.
Jinak to asi bude nějaká ryze společenská záležitost, protože pod zbrojí nemá vůbec nic, co by jej jakkoli chránilo; kam oko dohlédne, vykukuje hnědý samet. Ostatně, v něčem takovém by se asi nikdo nikam prát nešel...

Těch hodinek a gumičky je opravdu škoda, dost to kazí dojem.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od mahy »

je smutný, že někdo vynaloží tolik práce na zbroj která je k hovnu ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od trener »

K Jindřichovi z Lipé: Jeho zbroj je potahovaná. Mám to ze spolehlivého zdroje.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od mahy »

trener napsal:K Jindřichovi z Lipé: Jeho zbroj je potahovaná. Mám to ze spolehlivého zdroje.
To se mi nechce věřit. Vždyť by měl za chvíli odrbanou každou lamelu v místech kde se potkávají :o . Pokud je to ovšem pravda tak jo budiž mu přáno. Ta zbroj-teď nemyslím zdobení- se mi jako taková nelíbí protože je divná :( A vlastně nakonec se mi nelíbí ani to zdobení- je to přeplácané, takové kýčoidní jak od kolotočů. Ale to je jen můj vlastní názor. ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
trener
Příspěvky: 285
Registrován: Čt 30. Črc 2009 19:39:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od trener »

Na omluvu lze uvést, že je stará kolem desítky let a že majitel vlastní i jiné, uvěřitelnější ;)
Avátar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1159
Registrován: Ne 05. Říj 2008 22:20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompletní zbroje - ukázky

Příspěvek od Maršálek »

EDIT Bahnak: odstraněn nefunkční odkaz
Ty zbroje jsou potahované - jedna sametem (vlevo), druhá brokátem (vpravo). Ta brokátová je potahovaná proto, že si tak majitel vyložil náš (můj a jeho) rozhovor o některých luxusních potahovaných zbrojích 14. st. (např. dauphinovi brigantiny v Chartres) a protože se jedná o šermířskou zbroj z dob, kdy se dělala podle představ výrobce a nikoli historických předloh a to se všemi důsledky :(

Před lety jsme úzce spolupracovali, protože k sobě měly naše projekty blízko, ale po čase jsme se rozešli pro rozdílné pojetí prezentace historického období 1. pol. 14. st. u nás. Mají např. výrazně nižší nároky a požadavky na odění, zbroje a hmotnou kulturu ke stanovené dataci 1. pol. 14. st. Nicméně nelze Pánům z Lipé rozhodně upřít dobré organizační schopnosti při pořádání různých kratochvil. Rozhodně mají jejich reprezentanti slušné znalosti 14. st. ;) A hranice historické věrohodnosti si také každý stanovuje sám ;)

P.S. oba v té potahované zbroji běžně bojují - tohle je ale tuším fotka z něší svatby
A zrazuje, kdo nechce rozumět,
že láska není dostat ženu v plen,
a kdo se snaží vynucovat hned,
čím má být za svou službu odměněn.
Takových lásek, těch je na tucty,
ale co je nám žena bez úcty,
já, já si musím v lásce vážit žen.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů