Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Jiří od frýdlantu
Příspěvky: 5
Registrován: Po 22. Lis 2010 14:04:53
Místo/Bydliště: Frýdlant v Č.
Kontaktovat uživatele:

Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Jiří od frýdlantu »

Zdravím všechny co toto čtou.

Chci si udělat postavu jednoduššího žoldnéře.
Moje vyzbrojení momentálně čítá šalíř, 1,5ruční meč, jednoruční sekeru a kroužkovku.
Kroužkovku jsem si dělal letos v létě, sice jen zavíranku, ale na nejtovanou nejsou peníze a sám si ji dělat mi přijde jako šílenství. (a chtěl jsem si udělat něco sám)
Bohužel ale kroužky jako krytí nestačí a chtěl bych pod ně prošívanku.
Nikde jsem ale nenašel nic co by aspoň částečně splňovalo moje představy a střih, že bych si ji udělal sám a upravil, taky nikde není k sehnání.
Proto bych se chtěl zeptat, jestli byste mi někdo poradil kde střih sehnat, případně pokud nějaký máte a jste ochotni se o něj podělit.
http://www.kostym.cz/Cesky/8_Krejcovstv ... 09_05B.htm
Docela by se mi zamlouvala nějaká taková. :)

Mnohokrát děkuju
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Klinštejn »

Ahoj,
tak zaprvé, vítej!
Za druhé, nechtěl bys ke mě do služby? :-)
A za třetí... střihů je na netu spousta. Zkus googlit ''gambeson patterns''. Já jsem si dělal prošívku prostě tak, že jsem se snažil obšlehnout střih košile. Není to pro šlechtu asi ideální postup, ale prošívku mi i tak pochválili. A pro žoldnéře myslím, že stačí taková nějaká standardní prošívka.

Největší problém u Tebe bude ten šalíř, páč to jsi o století vedle. Doporučuji šlap, protože ten se dá sehnat u Holemky za tisíc kč..a prošívaný límec si k tomu doděláš levou zadní :) .. a šlap s prošívaným límcem už vypadá docela dobře...
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Josif
Příspěvky: 378
Registrován: Čt 10. Zář 2009 13:18:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Josif »

Vítej Jiří.
Jak píše Klinštejn, šalíř ne-e, šlap dobrej, možná i klobouk by se dal sehnat v podobné cenové relaci a byl by v poho. Možná bych ještě zapřemejšlel nad nějakou tyčovkou, kopí by stačilo, ideálně sudlici.
Bohuš Ras
Si vis pace, para bellum
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Klinštejn »

Jen tak namátkou tu je jeden z těch pozdnějších prošívaných kabátců:
Obrázek
.. a tu je něco jednoduššího..a možná podobnějšího tomu obrázku, co sis tam dal:
Obrázek
A tu je dokonce nějaký návod. leč v AJ
http://whitemountainarmoury.com/pdfs/armingCoat.pdf
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Klinštejn »

Josif napsal:Vítej Jiří.
Jak píše Klinštejn, šalíř ne-e, šlap dobrej, možná i klobouk by se dal sehnat v podobné cenové relaci a byl by v poho. Možná bych ještě zapřemejšlel nad nějakou tyčovkou, kopí by stačilo, ideálně sudlici.
Klobouk za litr neseženeš.. leda starej.. ale ten šlap od Holemky jsem měl v ruce, a je to za tu cenu dobrá koupě. Rozhodně tobude mít větší výdrž, než ten šlap, co mám já :D ...což vede k zamyšlení.. že bych měl investovat do nové přilby...

... kopí mohu na akce poskytnout :)
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Czernozub »

Další možností je pošít si humusák. Není to moc LH, ale když to uděláš dobře, tak to ve výsledku nikdo nepozná. Jenom meč je určitě hovadina, kdyby se ti nechtělo investovat do tyčovky, na výrobu obouruč kyje ti stačí sekera a trocha šikovnosti.
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Jiří od frýdlantu
Příspěvky: 5
Registrován: Po 22. Lis 2010 14:04:53
Místo/Bydliště: Frýdlant v Č.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Jiří od frýdlantu »

Děkuju za milé přivítání,
do služby, no asi spíš jen na akce, Lípa a Frýdlant jsou od sebe přeci jen už trochu dál.
Děkuju za nápady, něco zkusim spáchat, snad to bude snesitelný. :)
Šalíř sem si vybíral hlavně kvilu tomu že mě stál 1400 a kryje celou hlavu a krk. (to mi vadí na klobouku).
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od Klinštejn »

Jiří od frýdlantu napsal:Děkuju za milé přivítání,
do služby, no asi spíš jen na akce, Lípa a Frýdlant jsou od sebe přeci jen už trochu dál.
Děkuju za nápady, něco zkusim spáchat, snad to bude snesitelný. :)
Šalíř sem si vybíral hlavně kvilu tomu že mě stál 1400 a kryje celou hlavu a krk. (to mi vadí na klobouku).
Však já myslel jen na akce:-) Ten salir zkus dat na aukro a porid slap... tedy pokud chces delat tohle obdobi :-)
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od mahy »

Ahoj Jiří. Šalíř tu opravdu neobhájíš. Šlap s nápletem ti krk ochrání lépe a dobověji. Jinak prošívka- píšeš, že potřebuješ spodní podzbrojovou. Tam ti opravdu stačí přešít vložku do kabátu vz.85(vzorem si už jist nejsem-no klasické humusky, nechlupaté). Ale i tak to je slabá ochrana těla. Chtělo by to pláťák nebo vrchní prošívku či jednoduchý kyrysek.

Ten vpravo- prošívka. Pod to když budeš mít ty kruhy tak to bude fajn!

Obrázek
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří pěšák/žoldák/jen ne šlechta

Příspěvek od richardrg »

No, možná by udělal nejlépe, kdyby se přímo ve Frýdlantu spojil s Pepou, ti kluci mají vybavení i na karlovce a na slušné úrovni, jsou schopni mu pomoci s vybavením a připravit ho na akce.

Bohužel jim teď nejdou stránky a nikdo neví proč, proto ti posílám SZ s tel . číslem.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů