Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Hynek z Děčína »

Zdravím přátelé ve spolek. Sic dělám primárně dobu husitskou, snažím se o vybavení, abych pokryl i dobu vaší. S Klinštejnem nás ledascos spojuje a tak jsem se rozhodl vstoupit do jeho služeb co by družník. Bude to sice služba občasná, ale o to víc se budu snažit! Tady ale řešíme otázku zda mám být družníkem urozeným tedy rytířem, či neurozeným co by žoldnéřem. Podobu mého vybavení můžete vidět na fotkách. Podoba například bojového oddění je stále ve vývoji. Doufám, že nebude s civilem až takový problém. V době husitské už na tu vypasovanost tolik nehráme :)
Přílohy
hynek.jpg
hynek.jpg (147.63 KiB) Zobrazeno 5092 x
varkoc.jpg
varkoc.jpg (168.31 KiB) Zobrazeno 5092 x
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od richardrg »

K civilu, nevím proč mě ruší ten odhalený krk a také se mi zdá že máš krátké rukávy.

Také si myslím, že není úplně nutné nosit rytířský pás, navíc bez meče, i ostruhy, pokud vím, řeší to rytíři tak, že si na civilní pásek připevňují ostruhy, ale možná mě někdo opraví.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Hynek z Děčína »

K tomu civilu. Ano rukávy jsou kratší než jsem doufal. Původně byli olemovány. Ale hodlám to vyřešit tím, že z této suknice vytvořím suknici choděcí. Olemuju to kožešinkou a bude. Možná rukávy zkrátím ještě víc a budou z nich koukat rukávy suknice spodní. No uvidím. V tomhle si nechám rád poradit! Jinak pás patří níž a už ho tam také nosím :) Pokud ale zvolím neurozenou postavu tak půjde spolu s ostruhama pryč.
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Klinštejn »

Ony ty ostruhy jsou možná na naší dobu moc dlouhé.. Ale pás bych klidně nosil i k civilu.

Jinak k tomu krku.. můžeš buď nosit buď kápi, nebo dodělat límeček... Já jsem ostuda, protože na svém civilu taky nemám dodělaný límec.. ale já právě nosím kápi..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Hynek z Děčína »

JJ ostruhy jsou pozdnější. Kápě by byla, ale jen taková obyčejná, hnusná kterou se chystám obměnit. Ten límeček mě zajímá. Jak by to mělo vypadat?
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Klinštejn »

mno.. nevim.. viděl jsem někde takový uplně jednoduchý.. střihově by šlo nejspíš o tvar poloviny oválu..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Zdeslav »

Vítej u nás! :)

Můj návrh: Pro Karlovce odlož pás (který ale mimochodem vypadá moc pěkně) a ostruhy a jdi do žoldnéře. Na pána, navíc pasovaného, by to na nás chtělo asi o dost jiný civil, nehledě na to, že podle pravidel našeho projektu bys k sobě musel sehnat alespoň tři chlapy, kteří by ti dělali doprovod, což bývá trošku problém. Zas na druhou stranu, jestli ty lidi máš, tak jdi klidně do toho šlechtice, ale jak říkám, to by asi chtělo nový civil.

K tomu neurozenému bys na nás asi mohl vyjít z té suknice kterou už máš, jen by bylo dobré nějak vyřešit ty rukávy. V tom ti ale už moc neporadím, v odívání se tolik nevynám. Osobně si myslím, že by bylo nejlepší si prostě ušít novou jednoduchou suknici, s rukávy na knoflíčky. Kožešinové lemy jsou takhle na suknici podle mého na nás mimo mísu, ale jak říkám, já tomu moc nerozumím.

Ještě ti zjistím jestli je to možná zkrátit na krátké rukávy...
Nezabud hrr!
Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Hynek z Děčína »

Díky Zdeslave za uvítání! :) Také spíš přemýšlím o té neurozené verzi. O lidi nejde, těch mám na dobu husitskou dost, ale rád bych si jel taky na nějakou akci odpočinout a ne jen poroučet :) Spodní suknice bude nová, vypáslejší. Z téhle udělám suknici choděcí, tedy takový kabát přes tu novou místo pláště. Ta se už i lemovala. Tedy v naší době jo nevím jak u vás :)
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
Hynek z Děčína
Příspěvky: 65
Registrován: Čt 24. Pro 2009 21:10:12
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od Hynek z Děčína »

Jinak ještě přikládám fotku své ženy, která mě bude doprovázet.
Přílohy
eliska.jpg
eliska.jpg (367.46 KiB) Zobrazeno 5045 x
Hynek z Těchlovic a na Vrabinci (1385 - 1434)
Henricus de Tyechlowicz alias de Wrabnyk (1385 - 1434)
richardrg
Příspěvky: 676
Registrován: Stř 04. Ún 2009 11:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hynek, těžkooděný družník pana z Klinštejna

Příspěvek od richardrg »

Tvoje žena má opravdu krásnou barvu šatů, ty knoflíčky by ale měly být jednoznačně na malíkové hraně.

Ad lemování kožešinou, možná najdeš i nějaké příklady, ale osobně bych to nedělal, je to strašně profláknuté od keckařů, a muselo by to nějak s celým oděvem korespondovat.
A také dost záleží, čím by si lemoval, pokud by si ukazoval jen proužky musela by to být opravdu exkluzivní kožešina, pro neurozeného bych si představoval nejméně kunu, a i ta je možná málo, pro urozeného sobola nebo rovnou hranostaje.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním."
Thales z Milétu
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti