Prošívanice a vycpávanice

Moderátor: maser

Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od mahy »

Na základě maleb těžko soudit. Ale logicky- měl by na sobě nobil pouze látku do boje?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od scarvein »

Ten jupon vypada vycpany podobne jako ten muj, teda az na smer prosivani na hrudi. A muj jupon chrani celkem slusne - mirne odrazene a srazene rany a podobne veci mam jiz za sebou bez vetsi ujmy. Ale je to spis ochrana pro hazardera - vemu si min ochrany at jsem pohyblivejsi, ale kdyz prijde pecka ne nevykriju, jsem v hajzlu :mrgreen:
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od mahy »

scarvein napsal:Ten jupon vypada vycpany podobne jako ten muj, teda az na smer prosivani na hrudi. A muj jupon chrani celkem slusne - mirne odrazene a srazene rany a podobne veci mam jiz za sebou bez vetsi ujmy. Ale je to spis ochrana pro hazardera - vemu si min ochrany at jsem pohyblivejsi, ale kdyz prijde pecka ne nevykriju, jsem v hajzlu :mrgreen:

No jo chlape- a už jsi dostal ostrou zbraní? A v reálném boji?
Pochybuji, že by toto kdysi stačilo.
Panstvo si prošlo fází kroužkových kompletů, kožených kovem podbíjených zbrojí až k plátům. A pak že by vše odhodili, nasadili jupon a hurá do husté seče?
Něco pod tím musí mít.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od Klinštejn »

To si přesně myslím také..
Obrázek Det finns alltid hopp..
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od mikey.88 »

To by chtělo vyzkoušet v praxi. Udělat takovej jupon jak je na obrázku a vyzkoušet to s plechy i bez.
Obrázek
Avátar uživatele
scarvein
ČLEN SPOLKU a sponzor Brodce
Příspěvky: 1187
Registrován: Út 11. Kvě 2010 11:28:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od scarvein »

O ostrou zbran ani tak nejde, spis o udernou. Uz hedvabna kosile redukuje secne zraneni vic nez o 50%. Prolen je spis s bodem a s rozlozenim drtiveho uderu. Tam si myslim ze to ma znacne mezeri. Samozrejme, ze dokonala ochrana je mit vsechno - prosivku, krouzky, plechy. Vsechno je ale otazka priorit a financi ;)
V minulosti si boli ludia ovela blizsi... stare zbrane totiz este nemali dostatocny dostrel.
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od mahy »

scarvein napsal:O ostrou zbran ani tak nejde, spis o udernou. Uz hedvabna kosile redukuje secne zraneni vic nez o 50%. Prolen je spis s bodem a s rozlozenim drtiveho uderu. Tam si myslim ze to ma znacne mezeri. Samozrejme, ze dokonala ochrana je mit vsechno - prosivku, krouzky, plechy. Vsechno je ale otazka priorit a financi ;)

To jo, ale také je třeba mít na mysli dostatečnou ochranu své osoby. Pokud tě potkám v boji, tak přepokládám, že pod tím pěkným juponem máš ochranu, když už máš tak pěkný kyrys- a tak se do tebe opřu- A pak je na světě průšvih.

Dost často se hřeší na to, že pod přehoz není vidět a tak tam chybí ochranné prvky. Sám mám máslo na hlavě- když jsem líný neberu si kruhy a ramena také nemám dostatečně chráněna.
Ale to už spamujeme.

K tématu:pod tím juponem podle mě je zbroj.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od Czernozub »

Ano, viz. Brtnice- "Zube vopatrně, nic pod tim nemám"
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od mahy »

Czernozub napsal:Ano, viz. Brtnice- "Zube vopatrně, nic pod tim nemám"
Tak tak, vzít mě tenkrát fest, tak mám po klíční kosti. ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice a vycpávanice

Příspěvek od mikey.88 »

Trochu si hazardujete se zdravím... to vy sice i normálně :lol: ale tohle je trochu hardcore.
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů