Bulava ?

Moderátor: Heinrichvs

rossy
Příspěvky: 56
Registrován: Ne 13. Kvě 2012 19:53:51
Kontaktovat uživatele:

Bulava ?

Příspěvek od rossy »

Zdravím.Jsem zde nový a měl bych dotaz. Dala by se zařadit tato bulava nebo možná hlavice palcátu do 14.století? Nebo se jedná o předmět úplně jiného určení? Pokud je to ovšem hlavice palcátu, existuje nějaký odkaz na podobný typ i s datováním?
Děkuji. rossy
P.S.Nevím jak vkládat obrázky tak jenom odkaz.
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=s ... &xb=1&vd=1
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od Czernozub »

Jestli jsi detektorář, tak tu dopadneš jak pražák v Ostravě člověče :))
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
rossy
Příspěvky: 56
Registrován: Ne 13. Kvě 2012 19:53:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od rossy »

Ano,ale spolupracuju s archeology a tento předmět je jim k dispozici.Jen by mne zajímalo,dřív než se k němu vyjádří oni, o co se jedná.Ono to vždy dlouho trvá. :( Nikde jsem ho nedohledal a vím o podobném nálezu ze Slovenska kde už leží v museu hodně dlouho a zatím ho nezařadili.Jinak se všem,kteří nemají detektoráře OMLOUVÁM ./já taky některé nemusím/
rossy
rossy
Příspěvky: 56
Registrován: Ne 13. Kvě 2012 19:53:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od rossy »

Jestli by to ale mělo vést k nějakým půtkám tak bych poprosil admina aby mů příspěvek vymazal.
Ovšem na tom,že byl tento předmět nalezen,podotýkám mimo archeolokalitu a v blízkém okolí několika km ani žádná není,se už nic nezmění.
ROSSY
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od mikey.88 »

Rossy:
V pořádku. Tam jde spíš o to, že ten předmět samotný většinou o sobě nic neřekne a neodborným vyzvednutím z terénu se ztrácí souvislosti. Víc by ti o tom mohl říci Masér, archeolog ;)
Obrázek
rossy
Příspěvky: 56
Registrován: Ne 13. Kvě 2012 19:53:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od rossy »

To:mikey.88. Ano, vím a taky se tím řídím. Jestli by to někoho zajímalo.......Ale opravdu by mne zajímal předmět samotný. Nemůžu právě tento tvar dohledat a všiml jsem si, že máte celkem velký přehled o zbraních 14.století a věřím i že i o zbraních stoletích blízkých ./Myslím,že by to mohlo být zajímavé i pro vás/
ROSSY
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od maser »

Ahoj.
Bulavy u nás dožívají v první polovině 14. století (soudě dle vypublikovaných kusů), ale mají trochu jiný tvar. Tudíž se jedná nejspíše o artefakt předchozích století.
silva-nortica.blog.cz
rossy
Příspěvky: 56
Registrován: Ne 13. Kvě 2012 19:53:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od rossy »

To:maser. Děkuji za odpověď.
ROSSY
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od Zdeslav »

Jen pro doplnění - uvědom si, že jakmile jsi ten artefakt někde objevil, to místo se automaticky stalo samo o sobě archeolokalitou. Čili je fajn, že neplundruješ známé lokace (je to něco jako bys řekl "já kradu, ale neokrádám chudáky"), ale ten argument o archeolokalitě prostě nemůže obstát.

Druhá věc už tu padla (a asi ješte bude muset padnout mnohokrát) - pochop, že archeologům nejde až tak o samotný předmět (ti, kterým o něj jde si nezaslouží být nazýváni archeology) ale především o nálezové okolnosti. Tedy o tu celou hromadu informací o přesné poloze předmětu, povaze okolí, vrstvě atd., které se už nikdy nedozvíme, protože každým vyzvednutím artefaktu se nálezové okolnosti nenávratně ničí. Samotný artefakt je jenom špička ledovce...je to jako bys vytrhnul krásný zdobený přebal knížky a knížku zahodil. Bude sice možná nadále krásný, ale to je tak všechno...
Nezabud hrr!
rossy
Příspěvky: 56
Registrován: Ne 13. Kvě 2012 19:53:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulava ?

Příspěvek od rossy »

Tady je jeden můj příspěvek který snad vysvětlí kde hledám a proč.
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=s ... &mm=1&vd=1
ROSSY
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů