Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Odpovědět
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Divous z Pařezu - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

tak jsem zatím našel jednu starou fotku, je z Libušína 2003, někdo mě tam náhodně vyblejsknul zezadu. To jsem měl ještě šlap s francouzským hledím. A ještě jsem neměl kornoutové rukavice
Přílohy
Libusin_2003_ja_korouhev.jpg
Libusin_2003_ja_korouhev.jpg (53.08 KiB) Zobrazeno 6781 x
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Divous

Příspěvek od Divous »

tak jsem naskenoval jedinou fotku kterou jsem našel, kde mám ten outfit na 14. století, co jsem dříve měl...kvalita snímku je opravdu strašná :(
Přílohy
divous_05.jpg
divous_05.jpg (205.39 KiB) Zobrazeno 6640 x
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie postav

Příspěvek od Valkoun »

Všechna jsou tvoje?? :-))
Moc pěkný... od pasu nahoru... nohy bych vyretušoval a místo celoplátu bych tam hrozně rád viděl kožený s páskama... prosím :)
viz. http://www.outfit4events.com/platove-nohy-p-239.html
omlouvám se za ten sadistickej odkaz... tohle se mé představě vzdáleně blíží...
bys byl panečku Zeman :-)

Tim myslim na půlku 14.
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie postav

Příspěvek od Divous »

přes tenhle i-netový obchod už jsem něco bral k mé plné spokojenosti, i když zrovna pláty bych od nich nekupoval. Kvůli ceně. Takže v pohodě :) Ty nohy na odkazu jsou pěkné, ale já jsem na nohy vysazený a hrozně se mi líbí celoplátové, moje nové budou mít i zavírací lýtka....to co je na fotce je ještě před rozvodem, nic z toho už nemám :( .....všechny 4 děti jsou malí Dánové :D

jo a ten zlatý kroužek na ten klobouk normálně nepatřil, to jsem tam měl nalepené jenom kvůli bitvě, kde jsem hrál krále, tak jsem měl kolem klobouku nalepenou malou korunku
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie postav

Příspěvek od Valkoun »

No bylo mi jasný, že už je nemáš... doufal jsem, že se mi konečně někoho podaří ukecat, když jká nemůžu :-( holt drni maj těžkej život..

Moc to sem nepatří.. ale Koho bys chtěl představovat?? resp. jakou vrstvu panstva
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie postav

Příspěvek od Divous »

hele víš že ani nevím? Asi střední vrstva šlechty. Přesněji nižší šlechtic. A nechci dělat skutečnou postavu, protože to je velmi svazující a nevděčné. Ale aktuální to zatím asi moc není, věci co se mi pomalu doma začínají objevovat jsou tak polovina 15. století (zaměření mojí staro-nové skupiny, kde jsem byl dříve aktivním členem a dnes jsem spíše trpěný vzhledem k mé lennosti vystupovat :) ) takže tu čtrnáctku zatím moc do kupy nedávám.....
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - různé

Příspěvek od Zdeslav »

No...chápu že ta první fotka je docela stará, tak jen okomentuju nedostatky, které vidím pro případného návštěvníka.
Takže, docela mi nesedí ten prapodivnej varkoč, hlavně ta sukně...to jsi měl odněkud podložené, nebo to byla čistě fantazie toho, kdo to šil? Jinak co by bylo špatně dalšího by asi byli ty rukavice a přilba, která by měla být opatřená kroužkovým závěsem. Opasek není moc vidět, stejně jako boty. Zkrátka je vidět, že je to 6 let stará fotka. :)
Jo a ta malá korouhvička na mě taky působí docela zvláštně.

Ta druhá fotka je dost hezká. Takováhle nějaká je moje představa o nižším šlechtici. Jen ten varkoč se mi zdá už docela dost krátký, spíš bych volil dýlku nad kolena, nebo do půlky stehen. Každopádně hezký knoflíčky. A rukavice. Jinak asi není co dodat, snad jen boty by měly být šité spíše vnitřním stehem, než vnějším...

Určitě se nevzdávej 14. století ;)
Jestli budeš mít zavíraný nohy, tak si klidně střihni nějakýho šlechtice ke konci století...k tomu šlap s psím nosem a bude to nádhera.

A propos, když si vybereš nějaký rod nižší šlechty, který skutečně existoval, ani tak svazující to být nemusí. Jsou u nás i rody, o kterých se toho ví velmi málo, mnohdy ne o moc víc, než to, že prostě byli. ;)
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Valkoun
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 1111
Registrován: Stř 10. Zář 2008 17:27:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - různé

Příspěvek od Valkoun »

Ta druhá fotka je dost hezká. Takováhle nějaká je moje představa o nižším šlechtici. Jen ten varkoč se mi zdá už docela dost krátký, spíš bych volil dýlku nad kolena, nebo do půlky stehen. Každopádně hezký knoflíčky. A rukavice. Jinak asi není co dodat, snad jen boty by měly být šité spíše vnitřním stehem, než vnějším...

Ještě by to chtěl odataci!
Dle mého názoru: Zeman od 70.let 14.st. pěkně by se vyjímal na bojišti Grunwaldu
Nezabudovi Sláva!
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - šlechtic

Příspěvek od Divous »

k té první fotce - ano, ten varkoč byl v době vzniku fotky starý asi 4 roky a byl šit podle mé fantazie :D . Rukavice byly špatně, to jsem věděl, ale zbyly mi po celoplátech, které jsem v té době prodal (v té době už se mi moc nelíbily, byly od Juhaňáka, a navíc se nějak kyrys srazil v pase, tak jsem je radši střelil :D ) . Šlap byl na kroužkové kukle, v té době jsem si myslel že to je OK....navíc jsem dělal okrajově i 12. století, tak proto jsem měl i tu kuklu.... Korouhev byla jen taková ta paráda ke stanu, do bitvy jsem si jí tehdy bral protože potřebovali modro-žlutou signalizaci. Jinak to bylo poprvé a naposled co jsem jí měl v bitvě.

Druhá fotka - ano, pokoušel jsem se o nižšího šlechtice toho času v přízni Václava IV., a datace byla vláda Václava IV., tedy mezi lety 1378-1419, spíše ale cca 80-tá až 90-tá léta 14. století. Ty boty byly přišité k podrážce vnitřním stehem, tedy tak jak to má být a byly ze dvou dílů sešitých právě na nártu.....jo....a ty boty byly šité RUČNĚ - žádný šicí stroj
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Avátar uživatele
Divous
Příspěvky: 280
Registrován: Stř 17. Pro 2008 14:46:22
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Divous - český nižší šlechtic

Příspěvek od Divous »

Jinak ještě k té fotce - ten klobouk mám nasazený na kroužkové kukle. Je to tak správně nebo bych spíš měl mít na klobouku závěs?
lidstvo dosáhlo svého sociálního vrcholu v době kamenné za lovců mamutů. Od té doby je to už jenom horší a horší...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů