Bilajz - lékař, 1370-1378

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec - felčar

Příspěvek od Bilajz »

Díky za rady, zatím to vidím na uchycení na třech místech k extra pásku. Nemá někdo zkušenosti s přichycení na prošívku?
Maršálku vycpávat asi nehodlám, spíš budu prošívat.
Avátar uživatele
Pohrobek
Příspěvky: 277
Registrován: Út 01. Zář 2009 11:02:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec - felčar

Příspěvek od Pohrobek »

Nevím, já přichycuji také k pásku. Ale k prošívce mi to přijde nepraktické. Užž jen z toho, že tělem se hýheš jinak, než nohama, tak aby to při pohybu netahalo.... ale třeba se mýlím
HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM
Avátar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 818
Registrován: So 27. Ún 2010 12:49:06
Místo/Bydliště: Želiv, Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec - felčar

Příspěvek od Czernozub »

Nějaké ty medicínské nástroje: http://daegrad.co.uk/page24.php?view=pr ... category=9

Někdo z lh fóra od tama teď bude objednávat...
"Neorganizovaná banda není armádou o nic víc, než hromada cihel domem."
Sókratés
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec - felčar

Příspěvek od Bilajz »

Díky za odkaz, tenhle rok to ale bohužel nedám, nějak se mi teď na Landštejně totálně rozpadl kostým, takže peníze půjdou jinam.
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec - felčar

Příspěvek od Bilajz »

Jak jsme na tom v naší době s miparty nohavicema? Potřebuju si do Panské udělat nové a zjistil jsem, že pořádně nemám z čeho, tak snad by mi vyšlo alespoň na nějaké dělené...
Zdeslav
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2457
Registrován: Ne 24. Srp 2008 14:46:17
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lehkoodenec - felčar

Příspěvek od Zdeslav »

Tak Tito říká že od 60. let bez problému...
Nezabud hrr!
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

RE: Bilajz - lékař, 1370-1378

Příspěvek od Bilajz »

Je čas konečně s mojí postavou něco dělat. Na Kameni jsem nakoupil látku, takže se můžu pustit do šití.
Představa lékaře pana Ješka je asi taková, že by to už měl být někdo na úrovni, vystudovaný magistr, de facto i zbožný muž, který v oděvu bude volit konzervativnější linii, ale zároveň by měl pána reprezentovat.
S Titem jsem to probíral na minulé Sběři, základem by měl být uplý kabátec, přes kterýby měl být nějaký volnější svrchník.
Kabátec bych si představoval nějak takto http://www.diu-minnezit.de/realie_detai ... id=0&tid=3, tj uplý, ale nevycpávaný, rukávy asi vsazené pomocí grande assiette. Možná i prošívaný, do vycpávaného se mi rozhodně nechci. Co se týče konstrukce, stačí jedna vrstva vlny podšitá lnem, nebo více vrstvit a pak prošít? V plánu je i zdobení jednoduchou výšivkou. Jak je to se zapínáním na skryté háčky? Vím, že máme knoflíky a šněrování.
Ohledně volného svrchníku http://visualiseur.bnf.fr/ConsulterElem ... 20&Param=C ten vpravo. Přijde mi to jako volná dlouhá tunika obdelníkového tvaru, která je někde rozšířená klíny. Ale jak je řešený rukáv?
Přes to kuklu zdobenou výšivkou.
Co vy na to?
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lékař, 1370-1378

Příspěvek od mikey.88 »

Bereš si inspiraci ve špatných obrázcích. Navíc vzhledem k tvé dataci se nevyhneš módní vlně. Ono to odkazování na konzervativní přístup by šlo, pokud by ti bylo třeba 45 či 50 let :lol: Ale takto to prostě v 70. letech neprojde ani u doktora. Navíc lékař bylo docela výnosné povolání. A pokud jsi přímo osobní lékař urozeného pána, tak budeš notně zajištěný a ustrojený. Pokud jsi věkem mladý, navíc slušně zajištěný, tak vycpávané módě se nevyhneš. Pokud se jí chceš vyhnout, tak dělej dataci před 1360 :lol:

Spodní oděv by měl být na hrudi vycpaný a jako svrchník přes to bys mohl mít toto: http://www.kostym.cz/Anglicky/6_Dobove/ ... _07_07.htmObrázek
Obrázek
Avátar uživatele
mahy
Příspěvky: 1168
Registrován: Út 30. Pro 2008 0:52:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lékař, 1370-1378

Příspěvek od mahy »

Kluci neblbněte- proč by proboha každý musel mít potřebu chodit ve všem ,,módním? Vždyť i dnes je spousta lidí co na nějaké módní vlny kašle zvysoka.
Přijde mi, že už z toho malinko blbnete. To nemyslím ve zlém.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Lepší než za ženštinami hampejznými se píditi, jest plodníkem svým dvakrát týdně řádně zatřásti. Jan Amos Komenský
http://polnimyslivci.webnode.cz/
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz - lékař, 1370-1378

Příspěvek od mikey.88 »

Tak teoreticky by mohl mít to samé či podobné, co nosí na akce Tito ;)

Ale osobní lékař pražského purkrabího by buď nosil talár a podle toho se choval a nebo módní oděv.

Nikdo tu Mahy neblbne. Jen mi přijde, že se té módy zbytečně bojíte. Lékař je specifická postava. Osobní lékař by třena nešel do bitvy ale zůstal by blízko pánova stanu, aby v případě nouze tam pána dopravili z bojiště či kolbiště a lékař se o něho zkusil postarat, či mu učinil umírání snesitelnější ;)
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů