Přibík - pěšák pana Heřmana z Hradce

Prostor pro rady a pomoc

Moderátor: Sovinec

Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Přibík - pěšák pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od Přibík »

Uz mi bylo divny ze tu nemam taky drbarnu na moji postavu :)
Většina z vás mě zná ale pro ty ostatní :

Jsem podkoní a správce stájí pana Heřmana z Hradce. Oplývám neuvěřitelnou ukecaností a žravostí.

Civil je jasný nosím starší hadry co zbyly po tátovy, kterýho pošlapal klisna když jí drbal na prdeli a jí se to nelíbilo :D

V boji nosím prošívanici, krouzkové palčáky, kroužkovou kuklu, železný klobouk, prošívané nohy na kolena s železnou ochranou kolen, obyčejné loketní misky jelikož mi můj pán dává jídlo, střechu nad hlavou a malý plat zvažuji pokud mi to žena dovolí, že bych odkoupil od jednoho žida starší platový kabátec abych měl lépe chráněný trup.

Ze zbraní mohu používat nožovitý tesák, pěstní štítek, meč staršího typu, pěchotní lichoběžníkový štít a ma v plánu si pořídit nějakou zbraň na delší vzdálenost patrně kůsu, v případě že pan Heřman povolí vezmu si z Hradecné zbrojnice vzít luk nebo kuši.
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od Přibík »

Dobra takze urcite vsichni pochopily ze si chci udelat starsi typ platoveho kabatce, mate nejake navrhy ktery by byl asi tak nejlepsi?

Taky prosim aby se umazala diskuze o zidovi :)
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od maser »

Mrkni do Románu o Alexandrovi z konce 30. let.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od Přibík »

Tu nemam hod mi ji prosimte nekam diky
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Avátar uživatele
maser
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2705
Registrován: Po 25. Srp 2008 14:07:39
Místo/Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od maser »

http://image.ox.ac.uk/show?collection=b ... =msbodl264

popis:
(fols. 3r-208r) The Romance of Alexander in French verse, with miniatures illustrating legends of Alexander the Great and with marginal scenes of everyday life, by the Flemish illuminator Jehan de Grise and his workshop, 1338-44; with two sections added in England c. 1400, (fols. 209r-215v, with fol. 1r) Alexander and Dindimus (Alexander Fragment B) in Middle English verse, with coarser miniatures, and (fols. 218r- 71v, with fol. 2v) Marco Polo, Li Livres du Graunt Caam, in French prose, with miniatures by Johannes and his school.
silva-nortica.blog.cz
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od Přibík »

Patrne udelam tento

Obrázek
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
Jiří z Holohlav
pan rytíř
Příspěvky: 438
Registrován: Út 02. Zář 2008 19:44:01
Místo/Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Hm :(
Plátovka ze třicátých let a bez kroužkové košile :?

Tenhle model nosím jako extra módu na Rejčku a klidně se mě zeptej ,proč bych ho bez kroužkovky nevzal :lol:
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od mikey.88 »

Přibík: Maser má jako Heřman z Hradce dataci něco mezi 1370-1380. Tou dobou je tento druh ochrany to samé jako by sis do dnešní války vzal křesadlový pistole. Lentner má svoje kouzlo ale na tuto dobu je out :?

Viděl bych to na něco vymazlenějšího jako je brigantina ;)
Obrázek
Avátar uživatele
Přibík
Příspěvky: 544
Registrován: Ne 26. Črc 2009 19:16:07
Místo/Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od Přibík »

Panove berte to tak ze nejsem bohatej mam jen to co mi pan da a za tohle bych byl hodne vdecnej
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přibík- podkoní pana Heřmana z Hradce

Příspěvek od mikey.88 »

Tady ale nejde o to že jsi nemajetný a že ti pán dá to co nepotřebuje. Tohle je několik desítek let stará výzbroj a šlechtic nezbrojil své družiníky veteší. V 70. letech bys měl i jako štolba modernější vybavení. Otázkou je, jestli bys vůbec jako štolba nějak vyzbrojen byl...
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů