Emauzy a Karolinum

které nejdou zařadit jinam

Moderátor: Sovinec

Odpovědět
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Emauzy a Karolinum

Příspěvek od Pavel na Besednici »

V minulém týdnu jsme spolu se Zdeslavem byli v klašteře v Emauzích a u Karolina. Pořídili jsme zde fotky fresek (Emauzy) a vnější výzdoby Karolina. Oboje je dost poničené a málo zřetelné. Zlatý Slavětín. Kdo jste snad ještě neviděli najdete zde:
viewtopic.php?f=33&t=375
Ale abych se vrátil k tématu. Fotky z téhle vycházky najdete zde: http://periqculosus.rajce.idnes.cz/Emauzy_a_Karolinum/
Jde o záběry ze dvou foťáků. Můj starý fotoaparát má malé rozlišení (4MPx) ale velké přiblížení. Nový foták má velké rozlišení (14 MPX), ale malé přiblížení. To abyste věděli. :) Nedivte se formátům fotek! Jsou ořezány tak aby to bylo účelné! I barvy jsou trochu divoké. Snažil jsem se, aby z té bídy alespoň něco vylezlo. Všechny fotky jsou uloženy ve 100% rozlišení, abyste si je mohli zvětšit a prohlížet detaily. Najde se zde pár zajímavých věcí. Vědro, pohár, závěs na meč, tašvice, část zajímavé zbroje, kruseler apod. Ale musí se hledat! Mě se líbí některé obličeje a obrázky andělů hrajících na hudební nástroje. Něco podobného se najde třeba na Karlštejně. Jednotlivé fotky by měl vypíchnout Zdeslav. Víc se vyzná. ;) Jinak výzdoba Emauz pochází ze 60. let 14. století. Karolinum by mělo být postaveno někdy před rokem 1383.
V současné době ještě stále nahrávám fotky. Takže je možné, že všechny tam budou až během zítřka (8.6.2011). Celkem tam má být 102 fotografií e_, 6 fotografií k_, a 24 fotografií emauzy_
Co se nerozvíjí, umírá!
mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Emauzy a Karolinum

Příspěvek od mikey.88 »

Paráda! Sice na polovině věcí skoro nejde rozeznat o co se jedná ale i tak je to moc pěkný :)
Obrázek
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Emauzy a Karolinum

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Takže fotky jsou tam všechny. Jak správně napsal Mikey, na hodně z nich je těžké rozeznat, co se tam skrývá. Fresky jsou opravdu ve špatném stavu. Pro optimální nafocení by to chtělo pojízdnou plošinu a záblesková světla s "deštníkem a softboxem". Ale to je nereálné. O to více jsem rozladěn z toho, že jsem na Rajče dával upravené fotky v plném rozlišení, které mají 5MB i více. Trvalo to celkem asi 6 hodin. Přitom, když si je zde otevřete v max. velikosti a stáhnete do počítače, mají +/- 200kB?!? Přitom Rajče neprotestovalo, když jsem to tam pral v plné velikosti a omezení tam také žádné nemají. Myslel jsem, že když vás nějaký snímek zaujme, že si ho stáhnete a budete podrobněji zkoumat doma. Takhle to půjde těžko. :x
Nebo dělám něco špatně? Máte s tím někdo větší zkušenosti?
Každopádně přeji všem hezké prohlížení. A Zdeslav by mohl některé fotky vypíchnout a upozornit co ho na nich zaujalo. ;)
Co se nerozvíjí, umírá!
Avátar uživatele
Bilajz
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 636
Registrován: Pá 18. Črv 2010 10:53:24
Místo/Bydliště: Praha/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Emauzy a Karolinum

Příspěvek od Bilajz »

Jo, rajče, picasa a podobné neprotestují s velikostí, jelikož při vstupu ty fotky komprimujou na těch požadovaných 200 kB. Důvodem je právě to místo, kdyby tam každý nahrával originál 5 MB fotky, tak úložiště vzroste do mega rozměrů. Možná placená verze umí i originální rozlišení, to si nejsem jistej.
Avátar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 1324
Registrován: Pá 03. Dub 2009 22:18:17
Místo/Bydliště: Den Kalla Norden
Kontaktovat uživatele:

Re: Emauzy a Karolinum

Příspěvek od Klinštejn »

To asi záleží.. některé ty fotky se dají stáhnout i v orig velikosti.. třeba 1,2MB ikdyž se pro potřeby prohlížení zobrazují jejich 100kB verze..
Obrázek Det finns alltid hopp..
Dorlas
Příspěvky: 57
Registrován: So 12. Zář 2009 16:01:23
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Emauzy a Karolinum

Příspěvek od Dorlas »

na picassu sa dajú fotky uložiť aj v originálnej veľkosti
"Never trust another reenactor."
Pavel na Besednici
Příspěvky: 652
Registrován: Ne 04. Led 2009 12:23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Emauzy a Karolinum

Příspěvek od Pavel na Besednici »

Pan Zdeslav si tu práci dal a některé obrázky opatřil komentářem! Udělal to tak trochu utajeně, tady o tom nenapsal ani řádku. Kdo nechcete procházet celou galerii nebo nechcete minout jeho komentáře, zaměřte se na obrázky:

e_14, e_29, e_63, e_67, e_76, e_77, e_78, e_79, e_80, e_81, e_95, e_96, e_97, e_98,

Další zasvěcené komentáře zde nebo přímo u obrázků vítány! :)
Co se nerozvíjí, umírá!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti