Družina Ješka ze Skvrnějova (1368-1378)

Přehled pánů a paní a jejich družin
Odpovědět
Ješek ze Skvrnějova
Příspěvky: 4
Registrován: Út 30. Říj 2012 16:22:35
Kontaktovat uživatele:

Družina Ješka ze Skvrnějova (1368-1378)

Příspěvek od Ješek ze Skvrnějova »

Jan (Ješek) ze Skvrnějova

před 1368 - po 1390


man Markvarta ze Šternberka


Pečetní opis: +S.JeSKO.D.SQWrnOW


Představuji panoše z vladyckého rodu ze Skvrňova či Skvrnějova (Sqwrnow, Skwrnyow), kde já a rodina vlastníme malou dřevěnou tvrz s dvorem a větší část vsi. Menší část vsi náleží k majetku kláštera sv. Prokopa v Sázavě.


Roku 1368 jsem zachycen, jako pán části podacího kostelního pro kostel sv. Havla ve Skvrňově spolu s bratry? Petrem a Jarkem ml. Poté se objevuji až do roku 1390 kdy zprávy o mně končí. Patronátní právo pro kostel mají spolu s námi a opatem i páni ze Šternberka, kteří dlí na 4 km vzdálené tvrzi v Janovicích a nedalekém hradu Český Šternberk, a proto pro časté styky jsem vstoupil do Šternberkových služeb.


Ve službě Šternberkům jsem stále panu Markvartovi na blízku a nápomocen k jeho potřebě, neb o tvrz a ves se zatím starají moji bratři a já si dělám vyhlídky na slibnou budoucnost...

ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) Ješek ze Skvrnějova dne Ne 20. Dub 2014 14:54:01, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Ješek ze Skvrnějova
Příspěvky: 4
Registrován: Út 30. Říj 2012 16:22:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Družina Ješka ze Skvrnějova (1368-1378)

Příspěvek od Ješek ze Skvrnějova »

David
Služebník Ješka ze Skvrnějova
1368-1378
Narodil jsem se ve vsi Skvrnějov. Oba moji rodiče byli ve službě zemanů ze Skvrnějova a proto jsem se i já dostal do služby na zemanské tvrzi. Po nějakém čase jsem se dostal do přízně zemanova syna, Ješka, a stal jsem se jeho sluhou. Svého pána provázím na jeho cestách s panem Markvartem a v případě potřeby se chápu i zbraně.
Přílohy
David.jpg
Obrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti