Výrobci, prodejci atd.

Moderátor: Sovinec

mikey.88
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 2718
Registrován: Út 03. Ún 2009 23:42:27
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci, prodejci atd.

Příspěvek od mikey.88 »

Dobrý :) Co to je? Typuju na nějakej druh Shiavonny z půlky 16- století. Nebo ne? :oops:
Obrázek
Avátar uživatele
Hugo
Příspěvky: 27
Registrován: Pá 15. Led 2010 12:29:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci, prodejci atd.

Příspěvek od Hugo »

Někde píšou kord,někde meč,někde schiavona,já tomu říkám brejle :D datace je konec 16 století.Normálně by to patřilo do renesance,ale protože jsem to měl po ruce tak jsem chtěl jen kovářovi ukázat jak se vyrábí kopie.Na repliku nemám dost podkladů.Taky je změněná čepel,je tam daná z podobného kusu ale nemá žlábek na ricasu a hlavice je více baculatá,toto bylo uděláno na přání zákazníka.I tak si myslím že to docela odpovídá.
Přílohy
IMG.jpg
IMG.jpg (232.18 KiB) Zobrazeno 10416 x
Baron von Revicky
Příspěvky: 7
Registrován: Út 02. Bře 2010 11:02:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci, prodejci atd.

Příspěvek od Baron von Revicky »

No mne sa ten Rapir pači či už ten dobový okusany,alebo ten čo tuším Pán Hugo vykoval..Ta replika je krasne spracovaná.Aká by bola cena? :) Len thak informatívne.
gwynblade
Příspěvky: 1
Registrován: Út 18. Črv 2013 13:04:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci, prodejci atd.

Příspěvek od gwynblade »

Hugo napsal:
Vážená paní, docela mě zaráží Vaše neustálé napadání. Meče jsou vyráběny v malé obci Horní Jiřetín u Litvínova okr. Most. Mnou vystavené meče jsou od kováře Zdenek Lázok používající značku ZZ (od jména Zdenek a jeho syna Zdenek)

od něj bych už v životě meč nekoupil... Lázokovy meče jsou ty nejnebezpečnější zbraně, s jakými jsem se kdy setkal... nezažil sem, aby se meč u záštity zlomil při druhém souboji... neviděl jsem v životě tak špatný sváry (což sem nepochopil, co dělá na záštitě svár...), který mimochodem POVOLILY... špatný, špatný, špatný, mimochodem mi psal, že nikdo jiný s jeho meči problémy nemá, o čemž pochybuju... sem zvědavej, co bude dělat, až se kvůli jeho špatným výrobků někomu něco stane a někdo ho zažaluje...
takže bych rád varoval všechny šermíře, tyhle meče se nehodí do bitvy, na vystoupení šermířské ani scénické... vhodné by byli jako (dost drahá) dekorace
Avátar uživatele
Braenn
Příspěvky: 62
Registrován: Po 17. Kvě 2010 15:05:07
Místo/Bydliště: Brno - Praha
Kontaktovat uživatele:

Boty

Příspěvek od Braenn »

Pokud plánujete kupovat ručně šité botky, obzvláště v počtu dvou a více kusů, můžu všemi deseti doporučit polského ševce Piotra Olejnika.

Kupovali jsme od něj naráz čtyři páry, navymýšleli jsme si tvar, barvu i tloušťku kůže, nedělá tedy jen to, co má na stránkách. Na přání podbíjí i podrážku.

Komunikace probíhala česky a polsky (střídavě FB a mail) a nebyl žádný problém, dodává včas a balíkem, přičemž poštovné z Polska nevyjde o moc dráž, než dodání po ČR. Platili jsme přes účet až potom, co nám balík došel. Jednání tedy více než korektní. (Ale je fakt že ho známe osobně.)

Co je na tom nejkrásnější, tak jeden pár ručně šitých obrácených bot s dvojitou podrážkou a zpevněnou patou nás vyšel po rozpočítání poštovného na 1800,-.

Zatím nám všechny botky vydržely sníh, břečku i bláto bez jediného problému, takže tímto Piotra směle doporučuji. :)

http://www.wizard.vipserv.org/piter/of.htm
Michal, sluha pána z Nových Hradů.
Avátar uživatele
Bahnak
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 146
Registrován: Út 16. Říj 2012 0:28:23
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci, prodejci atd.

Příspěvek od Bahnak »

Zdar, kde sháníte přezky k dotvoření zbroje, potřeboval bych jen několik klasických nedozdobovaných přezek.
Promazávání nefunkčních odkazů s.r.o.
Avátar uživatele
Saltkrakan
ČLEN SPOLKU
Příspěvky: 224
Registrován: Čt 09. Led 2014 23:52:17
Místo/Bydliště: V Komíně za komínem 8^)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobci, prodejci atd.

Příspěvek od Saltkrakan »

Bahnak napsal: Stř 29. Bře 2017 5:38:35 Zdar, kde sháníte přezky k dotvoření zbroje, potřeboval bych jen několik klasických nedozdobovaných přezek.
Jak rychle to potřebuješ? Buďto ti můžu nějáký vyrobit, nebo je tu rychlejší varianta, kdy koupíš přezky v řempu, odereš je šmirglem a třeba opálíš nad plamenem, nebo jinak upravíš aby byly "nenápadný" :D
ObrázekObrázek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host